Palo Luka

Palo Luka vyštudoval odbor softvérové inžinierstvo na Fakulte elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity. V spoločnosti ESET pôsobil ešte ako študent. Pracoval ako programátor na druhej generácii 16-bitového antivírusového systému NOD pre MS DOS predávaného pod názvom NOD iCE.

V roku 2008 sa stal súčasťou top manažmentu firmy ako riaditeľ pre IT. Na tejto pozícii dohliadal na rozvoj infraštruktúry a na vývoj interných systémov, napríklad systému na aktualizovanie vírusových databáz sto miliónov užívateľov po celom svete. Od roku 2011 pôsobil ako technologický riaditeľ a zodpovedal za vývoj, výskum a kvalitu produktov a služieb. Od januára 2017 je prevádzkovým riaditeľom spoločnosti, okrem riadenia sa venuje aj strategickým investíciám.

Je jedným zo spolutvorcov myšlienky Výskumného centra ESET, ktoré bolo v roku 2015 otvorené v spolupráci s Univerzitou Komenského v Bratislave a Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave. Centrum sa venuje informačnej bezpečnosti. Je členom správnej rady Nadácie ESET, angažuje sa hlavne v projektoch zameraných na vzdelávanie a tiež vo vlajkovej lodi nadácie – projektu ESET Science Award, ktorý podporuje slovenskú vedu. Dohliada aj na projekt ESET Campus, v rámci ktorého chce ESET vybudovať v Bratislave centrum technologických inovácií.

Je taktiež zanietený a dlhoročný fotograf. S fotoaparátom v ruke precestoval USA, Kanadu, Namíbiu, Island, Čile, Argentínu, Bolíviu, Nový Zéland a Filipíny. Fotografie pravidelne vystavuje po celom Slovensku. Nafotil tiež niekoľko kuchárskych kníh.

Prezentačný blok

2021 2021
Priemysel a veda – zložitá, no skvelá symbióza
19. októbra 2021, 9:45 - 10:45, TECHNOLOGY TRANSFER