Lucia Ciranová

Lucia je špecialistkou v oblasti strategického dizajnu a inovácií. Vyše 10 rokov pôsobila v Škandinávii, Nemecku a Londýne v rôznych oblastiach inovácie, od strategického poradcu pre udržateľné tech startupy, in-house inovačného tímu vo Volkswagene až po konzultanta v inovačnej agentúre Fjord – Accenture Interactive v Londýne, kde medzi jej klientov patril Google, Arcadis, GSK alebo IKEA. Je taktiež jednou z hlavných autoriek vplyvnej publikácie Fjord Trends (2018-2022), ktorá sa zaoberá trendami v oblasti technológií, dizajnu a ľudského správania.

Od roku 2020 pôsobí späť na Slovensku, kde pracovala na strategickom pláne Bratislava 2030 v rámci Metropolitného inštitútu Bratislavy. Momentálne pôsobí ako projektový špecialista na odbore stratégie na Sekcii výskumu, vývoja a inovácií na Úrade vlády.

Lucia vyštudovala MSc Business & Design na University of Gothenburg vo Švédsku a BSc (Hons) Marketing & Design na University of Lancaster vo Veľkej Británii. Taktiež pôsobila ako lektorka v oblasti dizajnového myslenia na Hyper Island, CIID a Copenhagen Business school.

https://www.linkedin.com/in/lciranova/

Prezentačný blok